FAQ

Jde o takzvané stolní RPG, hru Dungeons and Dragons páté edice, kde se hráči převtělí do fiktivních postav, zatímco takzvaný Gamemaster hru vede. Ve zkratce jde vlastně o divadelní improshow, kde některé náhodné věci rozhodujeme hodem kostkou. Více se dozvíte v našem videu, kde princip celé hry jednoduše a přehledně vysvětlujeme.

Game master si dobrodružství dopředu trochu připraví. Hlavně zápletku, nestvůry nebo jiné postavy, které hráči mohou během dobrodružství potkat. Ale jelikož hráči v téhle úžasné hře můžou dělat naprosto cokoliv, většinou mu plány rozcupují do několika minut, a pak se skutečně musí improvizovat. Scénář tedy není předem nikdy daný.

Po první kampani, kdy jsme hráli společně na živo v Paralelní polis i před reálným publikem, jsme se rozhodli stramovat v době karantény, abychom vás i nás tak trochu zabavili. Po karanténě plánujeme ale i druhou kampaň, která bude příběhově na tu první navazovat a budeme se během ní opět reálně scházet.

Většina z nás se nějakým způsobem pohybuje kolem divadla, seriálů nebo filmu. Dohromady nás dal gamemaster a scenárista Ladislav Karpianus, který spolupracoval s Matyášem Valentou na pořadu o počítačových hrách DVA3. Slovo dalo slovo a zapojila se i Ladislavova žena, Tereza Karpianus, divadelní režisérka a její dva kamarádi, Matěj Anděl, kterého můžete znát například ze seriálu Lynč nebo z pražského Švandova divadla a Zuzana Mazáčová, divadelní kostymérka a scénografka. Aleš Hemer se k nám jako bývalý profesionální gamer připojil jako host v první kampani a zůstane u nás během celého streamu v rámci karantény. Stejně jako v první kampani, kam jsme si zvali zajímavé hosty (profesionální geek Jarda Konáš, modelka a herečka Naomi Adachi nebo herec Bob Mikluš, kterého můžete znát třeba ze seriálu Strážmistr Topinka), si hodláme zvát další hosty i do kampaně druhé.

Na našich facebookových stránkách dáváme vědět o veškerých aktualitách. Videa živě streamujeme přes Twitch, ale verze zkrácené o pauzy můžete po několika dnech shlédnout i na našem Youtube kanále. Jo a ještě máme i Instagram, kam postujeme často věci ze zákulisí a pokecat s námi můžete na našem Discordu!

Pro nováčky jsme natočili další video, kde ve zkratce shrnujeme, jak na to. Pokud by náhodou byla nouze o kamarády spoluhráče, vytvořili jsme pro takové případy i speciální skupinu Krotitelů draků, kde se mezi sebou naši fanoušci seznamují a domlouvají společné hraní. Hrát se navíc nemusí jen naživo, ale dá se hrát i online, například přes aplikace Fantasy Grounds nebo Roll20.